KONST / Litografier / Färglitografi 13725237
nr 1372 5237
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 328/350. Motivet: 31x43cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 januari 2021
kl 19:36:28
700 kr
900 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman